Kurtki bomberki, inaczej „bomber jacket”, pojawiły się w latach 50. ubiegłego wieku. Produkowano je na potrzeby amerykańskich sił powietrznych. Wraz z upływem czasu, na stałe przeniosły się do świata mody. Stawały się coraz bardziej kolorowe, wzorzyste, aż na stałe wpisały się jako element garderoby zarówno męski, jak i damski. Jak nosić bomberkę? Z czym ją zestawić, aby wyglądać stylowo?

Z czym nosić kurtkę bomberkę?

Bomberka na sportowo

Bomberka nie musi być wcale częścią stroju w militarnym stylu. Śmiało można ją założyć z innymi elementami garderoby. Bomberka to świetna baza do stworzenia stylizacji w stylu sportowym. Zestaw ją z klasycznymi spodniami dresowymi, białym t-shirtem oraz obuwiem sportowym. Nie zapomnij o stylowych okularach czy sportowej torbie. To idealny zestaw nie tylko na siłownie.

Elegancja na co dzień

Kurtka bomberka bardzo dobrze prezentuje się z dopasowanymi spodniami chino lub klasycznymi jeansami. Dobierz do tego elegancki sweterek. Na taki outfit śmiało możesz postaw na wyjście ze znajomymi do pubu.  Jeśli chcesz dodać jeszcze więcej elegancji, postaw na eleganckie, lakierowane mokasyny.

Bomberka w militarnym stylu

Jak już wiecie, bomberka wywodzi się z ubioru wojskowego. Jeśli styl militarny jest Ci bliski, możesz śmiało postawić na stylizację z nutą wojskowego sznytu. Zestaw ją z elementami odzieży w kolorach wojskowych : beże, wojskowa zieleń. Sięgnij również po bojówki – bomberka świetnie się z nimi komponuje.