źródło: gq-magazine.co.uk

Jesień zbliża się wielkimi krokami. czas schować krótkie spodenki, mokasyny na dno szafy, a wyjąć ciepłe swetry, kurtki, płaszcze i jesienno-zimowe obuwie. W ostatniej lekcji stylu pisałyśmy ogólnie o trendach jesień-zima 2018/2019, a dziś przedstawiamy buty, które pojawiły się na wybiegach – buty trekkingowe.

Trendy jesień-zima 2018/2019: buty trekkingowe

Obuwie trekkingowe to rodzaj butów, które są wygodne i praktyczne, wykonane zazwyczaj ze skóry. Charakteryzują się właściwościami wodoodpornymi lub wodoszczelnymi. Sprawdzą się zarówno podczas leśnych spacerów i dłuższych wycieczek, a także w góry. Jednak projektanci po raz kolejny udowadniają, że buty trekkingowe nie są zarezerwowane tylko na wyprawę w góry. Świetnie sprawdzą się również na co dzień, o czym świadczy ich popularność na wybiegach. Buty te mogliśmy zobaczyć w jesienno-zimowej kolekcji domu mody Louis Vuitton. Natomiast u Giorgio Armani podziwialiśmy buty wysoko sznurowane, dopasowane do szwajcarskiego alpinisty z klimatów lat trzydziestych.

Na co zwrócić uwagę kupując buty trekkingowe?

Jeśli macie zamiar zaopatrzyć się w buty trekkingowe na co dzień, zwróćie uwagę, aby były wykonane z wysokiej jakości materiałów. Pamiętajcie, że mahą one służyć zarówno podczas deszczu, jak i śniego. Sprawdzą się np. materiały sztuczne w połączeniu ze skórą. Warto zwrócić uwagę na dodatki takie jak membrana wodoodporna.