Wybór odpowiedniego płaszcza to nie lada wyzwanie. Dobrze skrojony podkreśli sylwetkę, będzie maskowaół niedoskonałości figury i z pewnością przyciągnie wzrok. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie tego właściwego? Dziś podpowiadamy.

Płaszcze męskie wracają do łask. Są świetną alternatywą dla sportowych kurtek i sprawdzą się podczas bardziej formalnych spotkań. Najważniejsze, aby niekwestionowana elegancja płaszcza, szła w parze z wygodą i komfortem. Tkanina, z której wykonane jest okrycie wierzchnie ma także dać ciepło i chronić przed deszczem czy śniegiem.

Warto pamiętaj, że płaszcz płaszczowi wcale nie jest równy. Do najpopularniejszych fasonów należy klasyczna, jednorzędowa marynarka. Warto postawić na ciemne kolory: czerń, granat, szarości, które sprawdzą się do oficjalnych stylizacji. Jasna kolorystyka np. odcienie beżu świetnie będą komponować się z jeansami i swetrami. Nadadzą nieco bardziej casualowy charakter.Warto zaopatrzyć się również budrysówkę, która jest idealnym rozwiązaniem dla Panów ceniących styl casualowy. Sięga linii bioder, często występuje z kapturem. W szafie nie może również zabraknąć dwurzędowej bosmanki. Wśród popularnych modeli są również kurtki militarne, a także puchowe, które są świetnym rozwiązaniem podczas srogiej zimy.

Należy pamiętać, że wybór płaszcza uzależniony jest od stylu ubioru, figury, a także przeznaczenia płaszcza. Warto jednak mieć w szafie zarówno eleganckie okrycie wierzchnie, jak i casualowe, które sprawdzi się na co dzień. Nie zapomnij również o tym, aby odpowiednio przymierzyć płaszcz. Uwzględnij to, co będziesz pod nim nosił np. sweter, marynarkę. Nie przymierzaj płaszcza na t-shirt czy bluzkę!