Monk Strap, potocznie zwane monki, to zgrabne obuwie, które cieszą się coraz większą popularnością. Co je charakteryzuje? Jak je nosić?

MONK STRAP

Buty te przypominają krojem Debry. Jednakże są od nich mniej formalne, a ponadto charakteryzują się wspomnianą już klamrę. Zamknięcie  w postaci klamry występuje w różnych wariantach np. kwadratowe lub okrągłe, z gładką lub chromowaną powierzchnią, w złocie, a także srebrze.  Tradycyjne monki miały tylko jeden pasek. Natomiast obecnie występują również podwójne, a nawet mnożą się do czterech. Błyszcząca, gładka i nieozdobiona skóra cielęca jak i prosty krój cholewki sprawiają jednak, że buty te wyglądają na tyle klasycznie i elegancko. Ponadto nadaje to butom wyszukanego i oryginalnego charakteru.Można je zakładać nie tylko do garniturów, ale też do mniej formalnych stylizacji, np. marynarki z dżinsami.  Mimo, że są bardzo podobne do derbów, to jednak w przypadku spotkań, gdzie ściśle stosuje się dress code, powinno się z nich zrezygnować.