Jednym z najczęściej popełnianych błędów w ubiorze, jest nieodpowiedni dobór skarpet. Kiedy mężczyzna powinien nosić skarpety, a kiedy z nich zrezygnować?

Buty bez skarpetek to rozwiązanie na lato. Podczas upałów ma być komfortowo, a więc przewiewnie, wygodnie i lekko. Bez skarpetek można nosić loafersy, mokasyny oraz buty żeglarskie. Mogą to być także monki, brogsy a nawet buty derby. Koniecznie zrezygnujcie ze skarpetek, jeśli zakładacie sandały! Najciekawiej buty bez skarpetek prezentują się, gdy ubierze się szorty lub długie spodnie (węższe), które odsłaniają częściowo kostkę.Jednak wiele mężczyzn wybiera skarpety ze względów higienicznych. W takim przypadku świetne rozwiązanie stanowią tzw. „niewidzialne” skarpetki, czyli takie, których materiał nie wychodzi poza cholewkę buta. To idealna propozycja dla tych Panów, którzy nie lubią nosić obuwia bez skarpetek. Decydując się na gołe stopy, Warto skorzystać  z kilku rozwiązań:

  • regularna wymiana wkładek (o ile to możliwe)
  • stosowanie antybakteryjnych środków do obuwia
  • przemywanie wnętrza buta mokrą gąbką i mydłem

Podsumowując, lato to świetny okres, aby zrezygnować ze skarpetek lub skorzystać z opcji „niewidzialnych”. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie nie zawsze się sprawdzi. W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej, spotkania biznesowego czy ślubu, powinniście jednak postawić na skarpety. A Wy, drodzy Panowie, wolicie nosić buty z czy bez skarpetek?