Komosa ryżowa, zwana quinoa stanowi bogate źródło pełnowartościowego białka, zdrowych kwasów tłuszczowych, jak i witamin i składników mineralnych. Quinoa jest rośliną , która wytwarza bogate w skrobie nasiona, ale nie jest w rzeczywistości zbożem. Często nazywa się ją „świętym zbożem Inków” czy tez ich „złotym ziarnem” i „matką zbóż”. Znalazła swoje zastosowanie w kuchni. Można z nią przyrządzić wiele przepisów. Dziś stawiamy na szybką i lekką przekąskę – sałatkę z komosą ryżową.

SKŁADNIKI:

-komosa ryżowa, dostępna w sklepie biogo
-papryka
-cebula
-cukinia
-przyprawy według uznania
-bakłażan

PRZYGOTOWANIE:

1.Komosę ryżową gotujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
2.W czasie gotowania komosy, kroimy warzywa (w kostkę/paski – według uznania).
3.Następnie wszystko mieszamy ze sobą w misce.
4.Przekładamy na talerz, ozdabiany i … gotowe 🙂