Loafersy są często nazywane mokasynami. Jednakże to dwa rodzaje obuwia. Zatem czym charakteryzują się loafersy? Dziś Wam odpowiemy na pytanie.

LOAFERSY

Loafersy to rozzaj obuwia, w których podeszwa oraz cholewka są osobne i wykonane z dwóch rodzajów skóry. Ponadto podeszwa jest najczęściej podbita obcasem. Zaś mokasyny wykonane są w całości z jednakowej skóry.

Loafersy to bez wątpienia jedne z najbardziej stylowych, jak i uniwersalnych butów na lato. Nosi się je zarówno w wersji casualowej, smart casual oraz z garniturem – byle nie był to biznesowy garnitur. Loafersy to buty, które świetnie wyglądają bez skarpet. Jednakże pamiętajcie, że noszenie ich na gołą stopę nie jest ani higieniczne, ani zbyt komfortowe. Dlatego warto sięgnąć po tzw. „niewidzialną” skarpetę –  brak zabudowania od nasady palców w górę, zaś pięta zwykle ładnie chowa się pod cholewką buta. Loafersy dostępne są w wersjach

-„Penny loafers”  – charakteryzują się brakiem frędzli i posiadaniem paska w górnej części buta

-„Tassel loafers” – „tassel” oznacza frędzle, które są charakterystyczną cechą obuwia.  Ten model tworzony jest na smuklejszym, bardziej wydłużonym kopycie. Dodatkowo u-kształtny szew jest poprowadzony w odpowiedniej odległości od krawędzi buta, co tworzy półokrągły nosek.

A Wy Panowie lubicie nosić loafersy?