Deser to bez wątpienia jeden z najbardziej lubianych posiłków w ciągu dnia. Jednakże zbyt duża ilość słodkiego nie jest wskazana. Dlatego świetną alternatywą jest zdrowy deser, a mianowicie pudding chia. Wygląda bardzo apetycznie, szybki w przygotowaniu i bardzo smaczny!

Nasiona chia, inaczej nasiona szałwii hiszpańskiej, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. A wszystko za sprawą swoich właściwości. Te zdrowe nasiona pochodzą z Ameryki Południowej. Cenimy je, ponieważ są bogatym  źródłem kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6. Ponadto zawierają wiele witamin i minerałów: witamina E, B1, B3, wapń, fosfor, magnez, żelaz posiadają również sporą dawkę białka.

Składniki:

 • 3 łyżki nasion chia*, dostępnych w sklepie biogo
 • 1 szklanka mleka roślinnego
 • jogurt naturalny
 • kiwi, jagody (owoce według uznania. Śmiało można je zastąpić innymi)
 • opcjonalnie : syrop np. z agawy lub z owoców

  *można więcej, jeżeli chcemy uzyskać zwartą konsystencję. 

Przygotowanie:

 • Do słoika lub kubka nasypujemy nasiona chia.
 • Nasiona zalewamy mlekiem
 • Całość mieszamy przez ok 2-3 minuty
 • Pudding kładziemy do lodówki na 15 minut i następnie ponownie mieszamy.
 • Pudding wkłądamy znów do lodówki na ok 5 godzin, a najlepiej całą noc.
 • Dodajemy jogurt naturalny i ulubione owoce

Smacznego!