Istnieje kilka stylowych umiejętności, które powinien posiadać każdy prawdziwy gentelman. Dziś omówimy 5 z nich.

1.Węzeł pół-Windsdor

Przypomina węzeł Windsor, ale jest lżejszy i łatwiejszy do wykonania. Idealnie pasuje do krawatów z cienkiego lub niezbyt grubego materiału. Elegancki, o trójkątnym kształcie, pasuje do koszuli o klasycznym lub otwartym kołnierzyku.

2.Paryski węzeł:
Szalik to obowiązkowa pozycja podczas mroźnych dni. Oprócz tego, z jest funkcjonalny, jest również stylowy. W związku z  tym nie należy zarzucać go niechlujnie na szyję, a nauczyć się węzła paryskiego, który jest niezwykle prosty do wykonania. Wystarczy złożyć szalik na pół i jego dwa luźne końce przeciągnąć przez powstałą pętelkę.

3.Polerowanie obuwia:
Niezwykle istotną umiejętnością jest szybkie polerowanie obuwia. Pierwszy krok to oczyszczenie butów z brudu, najlepiej za pomocą dobrej szczotki , a następny to polerowanie. najlepszym sposobem na błyszczące buty jest wykonywanie małych i cyklicznych pociągnięć.

4.Prasowanie koszuli:
Zapewne większość osób, zarówno Pa i Panów, nie lubi prasowania koszuli. Jednakże wyjście w niewyprasowanej koszuli jest zdecydowanie gorsze. Dlatego każdy prawdziwy gentelman powinien wiedzieć jak prasować koszulę.

5.Składanie marynarki:
To umiejętność, którą powinien posiadać każdy gentelman. Wyobraź sobie, że lecisz np. na konferencję, ważne spotkanie biznesowe. Nie możesz sobie pozwolić na to, aby garnitur był pognieciony. W takim razie, jak złożyć marynarkę podczas podróży? odwróć jedno ramię na lewą stronę i umieść drugie ramię w szczelinie. Następnie włóż marynarkę na pół wzdłuż i załaduj do walizki. Zaopatrz się również w specjalny pokrowiec na garnitur!