Dziś o modzie opowiada Monika z bloga monabyfashion.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Monika Kotowska: Moda to sposób wyrażania siebie. Najlepiej podsumuje to cytat samej Coco Chanel: „ Moda to nie tylko ubrania. Ona jest w powietrzu, na ulicy, niebie, jest wszechobecna i uzależniona od idei, sposobu życia, od tego, co się dzieje”.

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Moda w Polsce bardzo się zmieniła. Mam wrażenie, że my – kobiety stałyśmy się bardziej świadomymi konsumentkami. Kupujemy coraz częściej ubrania dobrej jakości i polskich marek. Jesteśmy świadome tego, czego chcemy od życia, a to przekłada się na nasz wygląd zewnętrzny.

-Skąd czerpiesz inspiracje?

-Inspiruje mnie wszystko to, co mnie otacza. Lubię sięgać również do historii mody –  to skarbnica wiedzy. Jednak moja największą inspiracją pod każdym aspektem życiowym zawsze będzie moja Mama.

-Jak określiłabyś swój styl?

-Klasyczna elegancja.

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Na dzień dzisiejszy nie założyłabym gorsetu. Coco Chanel długo walczyła, żeby wyzwolić kobiety z obcisłych i niewygodnych ubrań. Ale nigdy nie mówię nigdy, kto wie co los przyniesie za kilka lat.

-A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

-Sukienki. Kocham sukienki. W spodniach chodzę bardzo rzadko. Znajomi się śmieją, że jak widzą mnie w spodniach to znaczy, że robię pranie 😉

-Twoje życiowe motto?

-„Człowiek jest interesujący tylko wtedy, gdy pozostaje w kontakcie z samym sobą. Nauczyłam się, że trzeba ufać sobie, być tym, kim się jest, i robić, co się powinno, w taki sposób, jak trzeba”. Barbara Streisand

Serdecznie dziękuję za rozmowę i zapraszam na bloga Moniki.