Główną zasadą biznesowego dress codu jest profesjonalny, dobrany adekwatnie do stanowiska, jakie pełnimy w firmie strój. Niestety wiele Pań zapomina o przyjętych regułach i je łamie. Dziś pod lupę bierzemy kolejny błąd, którego nie należy popełniać – zbyt głęboki dekolt.

BŁĘDY W BIZNESOWYM DRESS CODZIE – ZBYT GŁĘBOKI DEKOLT

Praca to ni wybieg mody ani spotkani z przyjaciółmi czy randka. Dlatego należy stosować się do zasad, które obowiązują w danej firmie. Częstym błędem, który popełniają kobiety, jest zbyt duży dekolt. O ile bluzki z dekoltem sprawdzą się na randce,  tyle w pracy są bardzo niestosowne, podobnie jak uwidacznianie nagich ramion. Jak zatem dobrać odpowiednio głębokość dekoltu? Najlepiej sprawdzić to w domu. Pochylcie się do przy przed lustrem, a następnie oceńcie czy dekolt nie jest zbyt głęboki.