Pomarańcze, które znane są jako bogate źródło witaminy C, są skarbnicą również innych witamin i posiadają wiele właściwości zdrowotnych. Jakich? Zobaczcie sami.

Jako pierwsi, właściwości pomarańczy, zostały docenione przez mieszkańców południowych Chin. To właśnie stamtąd pochodzą.  Pomarańcza to bogate źródło witaminy C, będącej cenionym antyoksydantem. Posiadają również beta-karoten. Dostarczają również witaminy z grupy B (m.in. kwas foliowy), które są korzystne zarówno da skóry, jak i nerwów. W pomarańczach znajdziemy także cenny potas, który wpływa na prawidłowy rytm serca i ciśnienie krwi. To także źródło błonnika pokarmowego, usprawniającego przemianę materii. Obfitują w związki polifnolowe, kwas fenolowy i flawonoidy. Świeżo wyciskany sok z pomarańczy ma właściwości przeciwnowotworowe. Ponadto picie soku zmniejsza ryzyko białaczki u dzieci, a także ma działanie chemoprewencyjne w przypadku raka wątroby, jelita grubego i sutka. Ponadto mają one również właściwości odchudzające. Mają niski indeks glikemiczny, dzięki czemu mogą je spożywać diabetycy.