W niejednej lekcji stylu pisałyśmy o tym, że istotne jest dopasowanie ubrań do typu sylwetki. A jakie są podstawowe typy sylwetki męskiej? Dziś je wymienimy i scharakteryzujemy.

Sylwetka odwrócony trójkąt:

Odwrócony trójkąt jest jak kobieca klepsydra – idealny typ sylwetki! Charakteryzuje się rozbudowaną klatką piersiową, zgrabnymi ramionami. Brzuch jest umięśniony, bez zbędnej nadwagi. To sylwetka godna pozazdroszczenia. Przy tym typie budowy ciała można nosić praktycznie wszystko.

Sylwetka trójkąt:

Sylwetka trójkąt cechuje się wąską górą, a szerszym i pełniejszym dołem. Smukłe i wąskie ramiona, a szerokie biodra i większy brzuch tworzą dysproporcje sylwetki. Strój ma za zadanie zmniejszyć te dysproporcje.

Sylwetka okrągła:

Ten typ sylwetki charakteryzuje wystający brzuch, dość masywne ręce, a także nogi. Takich panów często nazywa się „misiami”.

Sylwetka ołówek:

Sylwetka ołówek to najbardziej młodzieńczy typ sylwetki. Panowie są szczupli i zazwyczaj wysocy. Proporcje między klatką piersiową, a biodrami są zachowane. Przy tym typie sylwetki dozwolone jest noszenie wielu rzeczy.

A Wy Panowie, który typ sylwetki macie?

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak ubrać się zgodnie z dress code? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .