Wizyta w sądzie wiąże się przede wszystkim ze stresem, zwłaszcza jeśli to nasze pierwsze spotkanie w tym miejscu. W związku z tym nie mamy wiedzy jak się zachować, a także w co się ubrać. Dlatego dziś podpowiemy Wam jaki strój odpowiedni jest do sądu.

Dobór odpowiedniego ubrania zależy również od roli procesowej w jakiej występujemy, a także przedmiotu postępowania. W związku z tym dress code nieco będzie się różnił. W niektórych przypadkach konieczny jest dopasowany garnitur, aby podkreślić swoją pozycję. Jednak jeśli występujesz w roli świadka, możesz sobie pozwolić na większą swobodę. Musicie jednak pamiętać, że sąd to poważna instytucja, dlatego strój ma być przede wszystkim skromny i nie można sobie tu pozwolić na jakąkolwiek zabawę modą. Ubiór powinien być dostosowany do okoliczności. Dobrze, jeśli wybierzesz garnitur i białą koszulę, jednakże nie jest on wymagany. Dopuszczalne jest zakładanie dżinsów, koszulek czy też swetrów. Jednak gdy zdecydujesz się na mniej formalny ubiór, koniecznie wybierz klasyczne modele o stonowanych barwach. Pamiętaj jednak, aby nie założyć krótkich spodenek! Buty najlepiej eleganckie, zapomnij o japonkach czy sandałach.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak ubrać się zgodnie z dress code? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .