Prawdziwy gentelmen na co dzień dba o swój wygląd i stara się odpowiednio dobrać strój oraz akcesoria i dodatki. O ile w stylu formalnym można pozwolić sobie na szaleństwo, w stylu formalnym nie należy łamać zasad.

Dobrze dopasowany garnitur to podstawa męskiej garderoby. Jednak garnitur wymaga dodatków w postaci butów, które musimy dopasować kolorystycznie. Nie każdy kolor obuwia będzie komponował się z garniturem. Istnieje kilka zasad, o których dziś Wam powiemy.

Ciemnoszary garnitur:

Przy ciemnoszarych garniturach, należy postawić na czarne obuwie. Sprawdzi się także burgund. Unikać należy brązu.

Ciemnoniebieski garnitur:

Ciemnoniebieski kolor idealnie pasuje do dwóch klasycznych kolorów butów skórzanych: czarnych i brązowych. Dobrze prezentuje się również z burgundowym obuwiem.

Czarny garnitur:

Do czarnych garniturów pasują czarne buty.

Brązowy garnitur:

Jeśli zdecydujesz się na garnitur w odcieniach brązu, postaw na brązowe buty lub w kolorze burgundu.

Jasnoszary garnitury:

Jasnoszare garnitury dają pole do popisu, bowiem wyglądają dobrze w zestawieniu z czarnym, brązowym, a także bordowym obuwiem.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Dobrać garnitur? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl.