Podczas upałów nie ma lepszego miejsca niż plaża czy basen. Jednak zanim wybierzecie się nad morze czy jezioro, konieczny jest zakup odpowiedniego stroju. Męska moda plażowa często jest bagatelizowana przez mężczyzn. W przypadku kobiet, dobór kostiumu przysparza wiele dylematów. Choć tak naprawdę nie ma sensu gonić za ideałem, to jednak warto wybrać strój, w którym będziecie dobrze wyglądać i będzie zgodny z panującymi trendami.

Górna część plażowej garderoby to sprawa banalna – po prostu jej nie ma. Mężczyźni na plaży prezentują gołe torsy. Jednak na samą plażę warto okryć tors i ramiona. Górna część garderoby będzie również potrzebna podczas przerwy obiadowej w restauracji. Najlepszy wybór stanowić będzie lniana koszulka, ponieważ len jest przewiewny, nie przykleja się do pleców ani nie ciąży na ciele. Możesz postawić również na naturalną bawełnę. Odstaw na bok ciężkie i sztuczne tkaniny.

Wybierając się na plażę, na kąpielówki zakłada  się zwykle szorty. Sklepy oferują wiele fasonów, wiec z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Unikaj jeansowych szortów i postaw na przewiewne i lekkie materiały. Wśród kostiumów masz do wyboru m.in. slipy. Przypominają one zwykła bieliznę. Optycznie wydłużają nogi, nie powinny być zbyt obcisłe, ani luźne. Panowie o korpulentnych kształtach, pamiętajcie unikać slipków. Warto jednak wybrać dłuższe kąpielówki – bokserki. Będą idealne dla Panów z brzuszkiem. Popularnością cieszą się także szorty do pływania. Możecie w nich pływać, surfować, opalać się i wyjść w nich prosto na miasto, bez potrzeby przebierania się. W kwestii kolorów możesz puścić wodze fantazji.  Jeśli lubisz bawić się modą i przyciągać wzrok, koniecznie postaw na intensywne kolory i wzory. Dla fanów klasyki proponujemy stonowane kolory. Świetnie sprawdzi się klasyczne połączenie bieli i ciemniejszych odcieni niebieskiego. Nie zapomnij o nakryciu głowy. Wybierz stylowy kapelusz, który urozmaici Twój look.

moda plażowa kąpielówki

Dopełnij swój letni wizerunek japonkami, które idealnie nadają się na plażę. Całość uzupełnij stylowymi okularami przeciwsłonecznymi oraz biżuterią.

moda pażowa